Špagety all´amatriciana

Ikona italské kuchyně má své kořeny v malém městečku Amatrice a je důkazem toho, že k uvaření lahodného italského jídla stačí pár ingrediencí. Konjakové špagety sníží kalorickou hodnotu tohoto pokrmu na minimum, takže si jej můžete vychutnat bez výčitek.

Časová náročnost: 30 minut

dailymix-low-carb-spagety-all-amatriciana

Co budete potřebovat:

Postup:

Slaninu nakrájejte na proužky a osmahněte při střední teplotě po dobu zhruba 10 minut. Až bude pěkně křupavá, nechte ji na papírové utěrce okapat. Do prázdného hrnce vhoďte nakrájenou cibuli a nakrájenou oloupanou mrkev, osolte a zlehka restujte zhruba 5 minut. Přidejte najemno nadrcený česnek a rozmarýn a ještě chvíli opékejte, dokud se směs nerozvoní.

Poté základ zalijte vínem a vařte zhruba 5 minut. Po chvíli přidejte nakrájená konzervovaná rajčata, hrnec napůl přikryjte pokličkou, ztlumte teplotu a za občasného míchání omáčku vařte, až zhoustne. Mezitím vyjměte konjakové nudle z balení a pod tekoucí vodou je několikrát propláchněte. V momentě, kdy je omáčka hotová, do ní zamíchejte slaninu, sůl, pepř, špagety a ještě chvíli prohřejte. Na závěr naservírujte na talíř, posypte parmezánem a pusťte se do toho.

Tip: Omáčku vařte dostatečně dlouho, aby se všechny suroviny dostatečně prolnuly. Výsledkem bude výrazná a delikátní chuť.

Konjakové těstoviny a rýže jsou ideálním základem pro low carb vaření

S konjakovými těstovinami a rýží rychle a jednoduše vykouzlíte řadu zdravých low carb pokrmů. Konjak je surovina s velmi nízkou energetickou hodnotou, přitom vás ale díky vysokému obsahu vlákniny zasytí na dlouhou dobu. Konjakové potraviny jsou chuťově k nerozeznání od klasických příloh a můžete je při vaření používat stejným způsobem.

Konjakové těstoviny USUI z naší nabídky neobsahují zbytečný cukr, tuk, lepek ani sůl a mají pouhých 5 kcal na 100 g. Díky tomu je oceníte nejen v rámci nízkosacharidového stravování, ale také pokud jste diabetici, celiaci, vegetariáni či vegani.

Vyberte si z naší pestré nabídky zdravých konjakových příloh.