Rýžová kaše s jahodami

Rychlá a snadná inspirace na sladkou snídani nebo low carb svačinku. Kaše z konjakové rýže má téměř nulovou kalorickou hodnotu a perfektně zasytí. Jahody kaši krásně provoní a dodají jí také pořádnou dávku vitamínů a minerálů.

Časová náročnost: 10 minut

dailymix-recept-ryzova-kase

Co budete potřebovat:

Postup:

Do kastrůlku vlijte mléko a na mírném ohni jej ohřívejte, dokud se nezačne vařit. Následně přidejte rýži, vše pečlivě promíchejte a vařte do té doby, než rýže nasákne mlékem a kaše bude mít požadovanou konzistenci. Přimíchejte nadrobno nakrájené jahody, oslaďte čekankovým sirupem či erythritolem a posypte chia semínky.

Konjakové těstoviny a rýže jsou ideálním základem pro low carb vaření

S konjakovými těstovinami a rýží rychle a jednoduše vykouzlíte řadu zdravých low carb pokrmů. Konjak je surovina s velmi nízkou energetickou hodnotou, přitom vás ale díky vysokému obsahu vlákniny zasytí na dlouhou dobu. Konjakové potraviny jsou chuťově k nerozeznání od klasických příloh a můžete je při vaření používat stejným způsobem.

Konjakové těstoviny USUI z naší nabídky neobsahují zbytečný cukr, tuk, lepek ani sůl a mají pouhých 5 kcal na 100 g. Díky tomu je oceníte nejen v rámci nízkosacharidového stravování, ale také pokud jste diabetici, celiaci, vegetariáni či vegani.

Vyberte si z naší pestré nabídky zdravých konjakových příloh.