Fettuccine s makovou omáčkou a vlašskými ořechy

Pokud milujete sladké kaše, makovou omáčku si zamilujete. Mák je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů a obsahuje až dvanáctkrát více vápníku než mléko. Maková omáčka se často podává k dukátovým buchtičkám, kynutým knedlíkům či vdolkům. My pro vás máme zdravější variantu, kde cukr nehraje hlavní roli. V kombinaci s konjakovými fettuccine totiž hravě vykouzlíte nízkokalorickou pochoutku, kterou si můžete vychutnat bez výčitek.

Časová náročnost: 10 minut

Dailymix-recept-fettucine-makova-omacka-orechy

Co budete potřebovat:

Postup:

V kastrůlku prohřejte mléko, přidejte namletý mák a na mírném ohni stále míchejte. Po zhoustnutí oslaďte špetkou skořice, čekankovým sirupem a přidejte citrónovou kůru. Konjakové fettuccine přidejte do makové omáčky a vše pár minut důkladně promíchejte. Na závěr posypejte nasekanými vlašskými ořechy.

Konjakové těstoviny a rýže jsou ideálním základem pro low carb vaření

S konjakovými těstovinami a rýží rychle a jednoduše vykouzlíte řadu zdravých low carb pokrmů. Konjak je surovina s velmi nízkou energetickou hodnotou, přitom vás ale díky vysokému obsahu vlákniny zasytí na dlouhou dobu. Konjakové potraviny jsou chuťově k nerozeznání od klasických příloh a můžete je při vaření používat stejným způsobem.

Konjakové těstoviny USUI z naší nabídky neobsahují zbytečný cukr, tuk, lepek ani sůl a mají pouhých 5 kcal na 100 g. Díky tomu je oceníte nejen v rámci nízkosacharidového stravování, ale také pokud jste diabetici, celiaci, vegetariáni či vegani.

Vyberte si z naší pestré nabídky zdravých konjakových příloh.