Lososový špíz s dušenou zeleninou

dailymix_lososovy_spiz

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří konzumace ryb. Tento lehký lososový špíz s dušenou zeleninou si můžete připravit jako alternativu tradiční štědrovečerní večeře nebo jako lehký pokrm kdykoliv v průběhu roku. Losos v kombinaci s citronem vás příjemně osvěží a vše dotvoří lehká směs dušené zeleniny.

Časová náročnost: 20 minut

Co budete potřebovat:

Postup:

Lososa omyjte, nakrájejte na větší kousky, zakapejte citronem, osolte a okořeňte. Napíchněte jej na špejli (můžete proložit plátky citronu).

Na pánvi rozehřejte lžíci ghí a špíz ze všech stran zhruba 4 minuty opékejte, zasypejte sezamem a ještě chvíli restujte.

Mrkev a cibuli očistěte a nakrájejte na kostičky. Česnek oloupejte a nakrájejte na kolečka. V kastrolu rozehřejte ghí, přidejte cibuli a česnek a chvíli restujte. Poté přidejte mrkev a mražený hrášek. Podlijte trochou vody a nechte dusit zhruba 10 minut na mírném plamenu. Následně (po změknutí mrkve) osolte a nechte vyvařit přebytečnou vodu.

Losos se skvěle hodí do low carb stravování

Losos je poměrně tučná ryba, nicméně to zásadám low carb stravování vůbec nevadí. Díky tomu si s jeho pomocí můžete vytvořit chutný a zdravý low carb oběd či večeři. V tomto receptu jsme použili pouze zeleninu a žádné sacharidové přílohy, takže vás výsledek zbytečně „nezaplácne“ a budete se cítit příjemně.

Objevte i vy kouzlo low carb vaření a připravte si letos zdravou štědrovečerní večeři bez zbytečných sacharidů.

Suroviny, které můžete u nás nakoupit: