3 recepty na low carb vánoční cukroví, se kterým zabodujete

dailymix-recepty-vanocni-cukrovi

Co by to bylo za Vánoce bez skvělého cukroví? Zkuste se ale letos vydat jinou cestou a připravit si low carb verze oblíbených receptů na vánoční cukroví. Prozradíme vám, jak připravit křehké a lahodné low carb linecké nebo třeba čokoládové košíky plné nasekaných oříšků. Tak se pusťte do čtení a prozkoumejte naše recepty na low carb vánoční cukroví.

Low carb linecké cukroví

Co budete potřebovat:

Postup:

Nejprve smíchejte všechny suché suroviny, tedy mandlovou mouku, prášek do pečiva, mletou vanilku, xylitol a sušené mléko. Poté přidejte změklé máslo a promixujte, dokud ze směsi nevznikne hladká drobenka.

Následně přidejte žloutky a zapracujte je do těsta. Vzniklé těsto vložte do mísy a nechte jej v lednici pár hodin odpočinout.

Těsto vyválejte mezi dvěma archy pečícího papíru (nebude se vám tak lepit k válečku). Poté vykrojte tvary podle vaší fantazie.

Troubu si předehřejte na 180 °C. Cukroví pečte přibližně 10 minut do zlatova. Hotové linecké nechte vychladnout, poté jej můžete zdobit například pomocí low carb marmelády. Skvělé je ale i samotné.

Čokoládové košíčky s oříšky

Co budete potřebovat:

Postup:

Připravte si vodní lázeň a rozpusťte s její pomocí kakaové máslo. Postupně přidejte ostatní směsi, tedy mandlové máslo, nasekané ořechy, kakao a čokoládovou příchuť KetoMix a vše dobře zapracujte.

Tímto postupem vám vznikne hladká čokoládová směs s oříšky. Tu nalijte do předem připravených košíčků. Použít však můžete i silikonové formičky (například na led), z nichž půjdou bonbóny dobře vytáhnout.

Formu nebo košíčky dejte do lednice ztuhnout alespoň na dvě hodiny. Poté je vyjměte a máte hotovo.

Low carb citronové sušenky

Co budete potřebovat:

  • 200 g mandlové mouky
  • 55 g másla
  • 55 g lučiny
  • 1 střední vajíčko
  • 30 g xylitolu
  • 4 lžičky čerstvé šťávy z citronu
  • Nastrouhaná kůra z citronu
  • Na polevu: 2 lžičky šťávy z citronu, 30 g xylitolu

Postup:

V míse si smíchejte citronovou šťávu, citronovou kůru, změklé máslo, lučinu a xylitol. Pomocí mixéru vše mixujte do té doby, než se suroviny krásně spojí.

Do směsi přidejte vejce a mixujte. Následně přidejte mandlovou mouku a vypracujte hladké těsto. Nechte jej odpočinout v lednici alespoň 30 minut.

Troubu předehřejte na 180 °C. Z těsta vytvarujte libovolně velké sušenky a nechte péct dozlatova (trvá to přibližně 15 minut).

Jakmile jsou sušenky upečené, nechte je vychladnout. Mezitím si připravte citronovou polevu. V misce si smíchejte citronovou šťávu a xylitol. Polevou poté ozdobte jednotlivé sušenky.

Cukroví nemusí být vždy plné cukru

Jak vidíte, ne vždy je třeba do cukroví nasypat obrovské množství cukru, aby skvěle chutnalo. Naše recepty na low carb cukroví proto žádný cukr neobsahují. Najdete v nich pouze sladidlo xylitol, které má nízký glykemický index a zhruba o 40 % méně kalorií než běžný cukr. Klasickou bílou mouku poté v našich receptech nejčastěji nahrazujeme ořechovými moukami (například mandlovou), která skvěle zapadá do konceptu low carb stravování.