Candát s „bramborovým“ salátem

dailymix_ryba_s_bramborovym_salatem

Zkuste si letos připravit lehkou alternativu ke klasickému smaženému kaprovi a bramborovému salátu. Tento svěží candát je doplněn low carb „bramborovým“ salátem bez brambor, který je příjemně lehký a v žaludku vás nebude zbytečně tížit. Díky tomu se budete moct s chutí pustit do následného rozbalování vánočních dárků.

Časová náročnost: 30 minut

Co budete potřebovat:

Postup:

Plátky candáta omyjte a osušte. Pokapejte je šťávou z citronu, osolte a nechte chvíli odpočinout.

Mezitím očistěte zeleninu a nakrájejte ji na drobné kostičky. Společně s mraženým hráškem ji dejte vařit do mírně osolené vody.

Po změknutí zeleniny slijte vodu a nechejte směs vychladnout. Přimíchejte Vajonézu a hořčici se sníženým obsahem sacharidů. Dochuťte solí a pepřem.

Na pánvi rozehřejte přepuštěné máslo a candáta zprudka osmahněte z obou stran. Můžete servírovat.

Lehká alternativa ke štědrovečerní večeři

Pokud hledáte low carb recept na štědrovečerní večeři, můžete vyzkoušet právě tento. Zprudka osmažený candát je příjemně lehký a citron mu dodává lahodnou svěží chuť. V „bramborovém“ salátu najdete kořenovou zeleninu, hrášek a speciální Vajonézu, což je nízkokalorický dresink, který svou chutí připomíná majonézu. Neobsahuje cukr, tuk, lepek ani laktózu a perfektně tedy zapadá do konceptu low carb stravování.

Díky low carb potravinám a dochucovadlům můžete i o Vánocích mlsat zcela bez výčitek.

Suroviny, které můžete u nás nakoupit: