Proteinová mini pizza s mozzarellou, rajčaty a žampiony

dailymix-recept-nizkosacharidova-vecere-proteinova-pizza-2022

Chcete si připravit nízkosacharidovou večeři, která vás zasytí a zároveň nebude příliš těžká do žaludku? Vyzkoušejte proteinovou mini pizzu, která vás svou vůní a chutí přenese do prosluněné Itálie. Pochutnat si na ní můžete sami, případně ji připravit jako zajímavé občerstvení pro vaše hosty.

Co budete potřebovat:

Postup:

Nejprve si připravte salsu, kterou budete na těsto rozprostírat. Menší sáček se směsí na salsu smíchejte s 30 ml pitné vody. Jakmile je směs hotová, dejte ji na pár minut vychladit do lednice.

Následně se pusťte do přípravy těsta na proteinovou pizzu. V menší míse smíchejte 25 g směsi na proteinovou pizzu se 40 ml pitné vody. Těsto dobře zpracujte a vyválejte na libovolně velké kruhy.

Vyválené těsto vložte na pečicí papír. Následně na těsto naneste salsu, kterou posypete oreganem.

Pizzu dále můžete doplnit tím, na co máte zrovna chuť. My jsme v tomto receptu zvolili strouhanou mozzarellu, cherry rajčata nakrájená na tenké plátky, nakrájené žampiony a měsíčky červené cibule.

Troubu si předehřejte na 200 °C a mini pizzu pečte přibližně 15 minut.

Proteinová pizza je skvělou alternativou ke klasické pizze

Pokud hledáte zajímavý recept na low carb večeři, proteinová pizza je skvělou volbou. Díky této směsi strávíte přípravou jen pár minut a rychlé občerstvení bude zanedlouho na stole. Navíc si můžete na pizzu dát, na co zrovna máte chuť a co máte doma k dispozici. Díky složení směsi bude vaše večeře low carb, zdravá a zásluhou vysokého obsahu proteinu vás zasytí na dlouhou dobu. Její předností je také vysoký obsah vitamínů a minerálů.

Chcete si připravit oběd či večeři rychle, zdravě a nízkosacharidově? Prohlédněte si naši nabídku low carb palačinek a omelet.