Nejlepší hemenex ozvláštněný cibulí a parmezánem

Ham and eggs (česky hemenex) je jednoduché a chutné jídlo, které se skvěle hodí k snídani nebo večeři. Pokud už vás jeho klasická verze omrzela, můžete vyzkoušet tuto. V našem receptu se snoubí chuť cibule a parmezánu a v kombinaci s proteinovým chlebem se jedná o pokrm nabitý bílkovinami.

dailymix-hemenex

Co budete potřebovat:

Postup:

Cibuli očistěte a nakrájejte najemno. Na středně velké pánvičce rozehřejte ghí a dejte na ni připravenou cibuli. Nechte ji zesklovatět.

Následně cibuli z pánvičky odeberte a na pánvičku rozložte plátky šunky a rozklepněte vajíčka. Na ně nasypte připravenou cibuli a vše posypte nastrouhaným parmezánem. Snižte plamen a pod pokličkou nechejte cca 4 minuty.

Výsledkem by měl být tuhý bílek a tekutý žloutek. Hemenex není třeba solit, protože šunka i parmezán již sůl obsahují. Podávejte s proteinovým chlebem.

Proč si dopřát proteinový chléb místo obyčejného?

V tomto receptu jsme použili proteinový chléb místo obyčejného. Právě ten totiž mnohem lépe zapadá do konceptu low carb stravování. Charakteristický je pro něj vysoký obsah bílkovin a zároveň snížený obsah sacharidů. Toto pečivo zároveň neobsahuje přidaný glutamát a pyšní se vysokým obsahem vlákniny. I díky tomu vám dodá pocit sytosti na delší dobu. Skvěle chutná jen tak, ale i opečený.

Objevte naši pestrou nabídku low carb pečiva a dopřejte si chutné nízkosacharidové snídaně každý den.

Suroviny, které můžete u nás nakoupit: