Lahodný low carb crumble s lesním ovocem

dailymix-ovocny-crumble

Tento recept vám dokáže, že i zdravé dezerty mohou skvěle chutnat a zahnat vaši chuť po sladkém. Vyzkoušejte tuto variaci na klasický crumble, tentokrát však v low carb variantě. Jeho příprava je jednoduchá, rychlá a od klasické verze jej prakticky nerozeznáte. Zkrátka a jednoduše skvělý recept na sladký low carb dezert.

Co budete potřebovat:

Postup:

Troubu si předehřejte na 180 °C. Použijte menší zapékací formu, kterou vyložte pečicím papírem.

Lesní ovoce v míse smíchejte s 20 g rozpuštěného kokosového oleje, skořicí a 20 g sladidla. Směs následně přelijte do formy.

V další míse si připravte drobenku. Mandlovou mouku smíchejte se zbytkem kokosového oleje a sladidla. Drobenku zpracujte pomocí rukou do té doby, než se z ní vytvoří hezké větší kusy.

Drobenkou následně posypte ovoce v pekáči. Crumble pečte v předehřáté troubě přibližně 35 minut. Hotový dezert poznáte podle toho, že drobenka získá krásnou zlatavou barvu.

Proč zrovna lesní ovoce a mandlová mouka?

V tomto receptu používáme lesní ovoce, které je pro low carb stravování ideální. Obsahuje totiž nižší počet sacharidů než ostatní druhy ovoce. Díky tomu se tento crumble může řadit mezi nízkosacharidové dezerty.

Mandlová mouka poté symbolizuje perfektní alternativu ke klasické mouce. Často se proto používá právě pro přípravu low carb receptů na dezerty. Těsto připravené z mandlové mouky bývá vláčné a má svou lehce oříškovou chuť.

K oslazení poté používáme xylitol, který je při low carb dietě vhodný. Znát jej můžete také pod označením březový cukr. Xylitol má zhruba o 40 % méně kalorií než běžný cukr, jeho sladivost je však prakticky stejná.

Upečte si dezerty sladké, a přesto vhodné do low carb jídelníčku. Nakupte si další nízkosacharidové mouky pro zdravé pečení.