Mechový dortík

Mechovy_dortik

Na 4 kusy budete potřebovat:

Na krém:

  • smetanu ke šlehání 
  • ½ lžičky DailyMix příchutě dle volby

Troubu předehřejte na 175 stupňů. Špenát (mražený nechte rozmrznout a vymačkejte z něj všechnu vodu), kokosové mléko a žloutky rozmixujte do hladkého zeleného krému. Směs na DailyMix palačinku smíchejte s vodou dle návodu na obale a dejte do mísy. Přidejte mandlovou mouku, kokosovou mouku, prášek do pečiva, vanilkovou příchuť a vše promíchejte. Pak vlijte zelený krém a opět promíchejte. Na závěr ušlehejte z bílků pevný sníh a ten opatrně přimíchejte do těsta. Nalijte do formy (kulaté nebo čtvercové), vložte do trouby a pečte asi 40 minut. Propečenost kontrolujte špejlí (píchněte do středu, pokud vytáhnete špejli čistou, je korpus upečený). 

Hotový korpus vyndejte z trouby a nechte vychladnout na mřížce. Po vychladnutí vykrajujte kolečka, která přeřízněte vodorovně ostrým nožem. 

Na krém ušlehejte smetanu, do které opatrně zamíchejte DailyMix příchuť dle vaší volby. Pokud chcete, aby každý dortík chutnal jinak, rozdělte po ušlehání smetanu na 4 díly a každý ochuťte jinou DailyMix příchutí. Hodí se jak ovocné – borůvka, lesní plody, jahoda nebo banán, tak třeba kávová, karamelová nebo pistáciová. 

Krém naneste lžící doprostřed spodního patra každého dortíku, uhlaďte nožem a přiklopte vrchním dílem. Krémem obmažte i boky a vršek dortíku. Ozdobit můžete lowcarb ovocem.